بهترین غذاها برای رفع بی خوابی و بهبود کیفیت خواب

بی خوابی معضلی است که تمامی فعالیت های روزمره فرد را تحت تاثیر منفی خود قرار خواهد داد و در صورت مزمن شدن، مشکلات عدیده ای به وجود می آورد. خوشبختانه شما می توانید از بهترین غذاها برای رفع بی خوابی استفاده کرده و شرایط خواب خود را رفته رفته بهبود بخشید.

در ادامه با ما همراه باشید تا بهترین غذاها برای رفع بی خوابی را مرور کنیم.

 

بهترین غذاها برای رفع بی خوابی

 

ماست از بهترین غذاها برای رفع بی خوابی

 

ماست از بهترین مواد غذایی است که خواب آلودگی طبیعی به همراه داشته و با مصرف آن، خوابی راحت و پر از آرامش و عمیق را تجربه خواهید کرد. از آن جایی که ماست حاوی کلسیم است، با مصرف آن هورمون ملاتونین در بدن شما افزایش یافته و احساس خواب آلودگی خواهید کرد.

 

چای بابونه

هر کدام از چای های سبز و سیاه، حاوی کافئین بوده و بر عکس موجب بی خوابی شما خواهند شد. اما اگر می خواهید پیش از خواب حتما چای بنوشید، چای بابونه را پیشنهاد می کنیم که با شل ساختن عضلات و احساس آرامش، خوابی عالی را برای شما به همراه خواهد داشت.

 

موز

اگر از اختلال بی خوابی رنج می برید، توصیه می کنیم که چند ساعت پیش از زمان خواب، یک موز میل نمایید. خوردن یک موز باعث می شود تا پتاسیم موجود در آن به آرامش اعصاب شما کمک کرده و خوابی راحت و طولانی را به ارمغان خواهد آورد. با خوردن موز پیش از خواب، از کابوس های شبانه نیز راحت شده و با آرامش خاصی خواب را تجربه خواهید کرد.

 

آجیل و مغزها

از مواد بسیار مفید که می تواند به عنوان بهترین غذاها برای رفع بی خوابی مورد توجه قرار بگیرد، آجیل و انواع مغزها است. وجود تریپتوفان و منیزیم در آجیل و مغزها، باعث می شود که خوابی عمیق و باکیفیت را تجربه کنید.

 

تخم مرغ از بهترین غذاهای برای رفع بی خوابی

اگر چه اکیدا توصیه شده است که از خوردن تخم مرغ عسلی و نیم پز خودداری کنید، اما با میل کردن یک تخم مرغ کاملا پخته شده، می توانید شرایط خواب خود را به شکلی عالی تغییر دهید. تخم مرغ دارای اسید آمینه تریپتوفان بوده و یک خواب آور بسیار موثر محسوب می شود. از این جهت اگر از کم خوابی یا اختلالات خواب رنج می برید، چند ساعت پیش از خواب یک تخم مرغ آب پز شده و کامل پخته گشته را میل کرده و آثاری عالی آن را در خواب خود، تجربه نمایید.

 

گیلاس

از میان میوه ها، گیلاس را می توان پادشاه میوه های خواب آور دانست. ملاتونین موجود در گیلاس، خواب آلودگی بسیار لذت بخشی به وجود آورده و با میل کردن این میوه چند ساعت پیش از زمان خواب دلخواه خود، می توانید شرایط خواب و رفع بی خوابی و اختلالات مربوط به آن را فراهم سازید.

 

انگور

اگر بخواهیم در میان میوه ها به سراغ درمان های بی خوابی برویم، به جز گیلاس که در بالا در خصوص آن نکاتی را گفتیم، انگور نیز اثر خواب آلودگی بسیار خوبی دارد. کافی است که چند ساعت پیش از خواب مقداری انگور یا آب انگور میل کرده و با بالا رفتن میزان ملاتونین در بدن خود، خوابی عالی را تجربه کنید.

 

شیر گرم از بهترین غذاها برای رفع بی خوابی

نوشیدن شیر گرم پیش از خواب، به ویژه اگر با یک قاشق غذاخوری عسل مخلوط شده باشد به خواب آلودگی فرد کمک زیادی خواهد کرد این معجون اعصاب را آرام کرده و احساس رخوت و نیاز مبرم به خواب ایجاد می کند.

 

برچسب ها: ,
مشترک
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments