درمان خواب سبک

درمان خواب سبک در طب سنتی چطور انجام می پذیرد؟

خواب سبک یکی از مشکلاتی است که می تواند نشاط روزانه را از فرد سلب کرده و کیفیت خواب شبانه را به شدت کاهش دهد. اما خوشبختانه درمان خواب سبک در طب سنتی ارائه شده و شما می توانید بدون نیاز به داروهای شیمیایی، این مشکل را برطرف کرده و خوابی عمیق و راحت را به دست بیاورید.

جالب است بدانید که نزدیک به نیمی از مردم جهان، به نوعی با اختلالات خواب دست و پنجه نرم می کنند و بخشی از آن ها برای فائق آمدن بر این مشکلات، به سراغ داروهای شیمیایی می روند. اما توصیه ما به شما این است که به جای داروهای شیمیایی از درمان خواب سبک در طب سنتی بهره مند شده و به این شیوه اختلالات خواب خود را کاهش دهید. دقت داشته باشید که نداشتن خواب راحت و کافی، باعث می شود تا عملکرد مغز دچار اختلال شده و سلامت بدن نیز در دراز مدت به مخاطرات جدی دچار شود.

در اینجا به دنبال آن هستیم تا ببیینم چطور طب سنتی، خواب سبک را درمان ساخته و آن را به خوابی خوش و عمیق تبدیل می سازد!

درمان خواب سبک در طب سنتی

استفاده از گیاه سنبل الطیب

سنبل الطیب یکی از گیاهانی است که می توان در درمان خواب سبک عالی ظاهر شود. برای مصرف این گیاهف لازم است که ریشه های آن را تکه تکه کرده و مانند چای در یک قوری به همراه آب جوشیده، دم کنید. مدت زمان لازم برای دم کردن سنبل الطیب، چیزی نزدیک به ۳ تا ۴ دقیقه است. پس از آن جوشانده یا دم کرده این گیاه را در یک لیوان ریخته و همان طور گرم، میل کنید. پس از آن خوابی راحت و عمیق را تجربه کرده و از مشکلات خواب سبک و آشفته رهایی می یابید.

 

درمان خواب سبک در طب سنتی با بهار نارنج

بهار نارنج مورد دیگری است که می تواند به شما در درمان خواب سبک کمک زیادی نماید. با استفاده از دمنوش بهار نارنج، به راحتی بر مشکلات کم خوابی و بی خوابی خود غلبه کرده و هر روز صبح با انرژی مضاعفی از خواب خواهید برخاست. جهت تهیه دمنوش بهار نارنج، باید چیزی بین ۱۰  تا ۱۵ گرم از آن را در یک قوری به همراه آب جوش ریخته و بگذارید برای مدت ۲۰ تا ۲۵ دقیقه دم بکشد. سپس از این دمنوش در یک فنجان ریخته و آرام آرام بنوشید؛ به طوری که کامل بر اعصاب شما اثر کند.

 

جوشانده تخم کدو حلوایی

برای درمان خواب سبک در طب سنتی می توانید از جوشانده تخم کدو حلوایی نیز بهره مند شوید. برای این منظور به اندازه یک مشت تخم کدو حلوایی را به خوبی شسته و بکوبید یا به کمک آسیاب، آسیاب کنید. سپس این پودر یا پوره را داخل یک تنظیف ریخته و در قوری حاوی آب جوش قرار دهید. اجازه دهید جوشانده یا دمنوش تخم کدو حلوایی برای چیزی در حدود ۷ تا ۱۰ دقیقه دم کشیده و سپس از آن میل نمایید. این دمنوش به شما کمک می کند تا خوابی عمیق و راحت را تجربه کرده و صبح را با انرژی بیشتری آغاز نمایید.

 

درمان خواب سبک در طب سنتی با چای خمسه

یکی دیگر از فرمول های سنتی که درمانی عالی برای کم خوابی یا خواب سبک به شمار می رود، چای خمسه است. چای خمسه از گیاهان بابونه، بادرنجبویه، اسطوخدوس، گل گاوزبان، سنبل الطیب به همراه مقداری لیمو عمانی تشکیل شده است. لازم است که تمام این گیاهان را با هم ترکیب کرده و هر شب یک یا دو ساعت پیش از خواب یک دمنوش از آن تهیه کرده و میل نمایید.

مداومت بر نوشیدن دمنوش یا جوشانده چای خمسه، باعث می شود که رفته رفته سیکل خواب شما ترمیم شده و ساعات خواب بدنتان تنظیم گردد. به علاوه خوابی عمیق تر را تجربه کرده و شرایط فیزیکی عالی تری خواهید داشت.

 

 

توصیه نهایی: آب بیشتری بنوشید

اما به عنوان توصیه نهایی، باید بگوییم که نوشیدن آب بیشتر، یکی از ساده ترین و پیش پا افتاده ترین و در عین حال موثرترین روش ها برای افزایش کیفیت خواب است. با هیدراته کردن بدن و آبرسانی به آن، می توانید خوابی عمیق تر را تجربه کرده و صبح را با نشاط افزون تری آغاز نمایید. البته شکل نوشیدن آب نباید تنها در ساعات پایانی شب خلاصه شود و لازم است که حتما از ابتدای روز و در فواصل منطقی، آب بیشتری نسبت به قبل بنوشید.

به این مطلب رای دهید
برچسب ها: , ,
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments