درمان کم خوابی با دمنوش + معرفی ۱۰ نمونه از دمنوش های خواب آور

کم خوابی و به طور کلی اختلال خواب، از آن دسته مشکلاتی است که می تواند کیفیت کل زندگی فرد را تحت تاثیر منفی خود قرار دهد. در صورتی که از کم خوابی رنج می برید، احتمالا با مشکلات بعدی آن در ساعات بیداری روبرو شده و متوجه کم توانی و بی حوصلگی خود در امور زندگی گشته اید. اما خبر خوب این است که شما می توانید درمان کم خوابی با دمنوش را امتحان کرده و با نوشیدن چندین دمنوش خانگی و البته خوش طعم، مشکلات خواب خود را مرتفع سازید.
برای کشف انواع دمنوش های موثر در درمان کم خوابی، در ادامه با ما همراه باشید.

درمان کم خوابی با دمنوش

۱٫  درمان کم خوابی با دمنوش سنبل الطیب

اگر استرس های روزمره و مشکلات دیگر موجب کم خوابی و بروز اختلالات خواب در شما شده است؛ با استفاده از دمنوش سنبل الطیب، این مشکلات را برطرف خواهید ساخت. این دمنوش خواب آور می تواند در دراز مدت به طور کلی مشکلات کم خوابی شما را درمان کرده و حتی از نوشیدن همین دمنوش نیز بی نیاز شوید.

 

۲٫ درمان کم خوابی با دمنوش اسطوخدوس

یونانی ها نخستین قومی بودند که به خواص اسطوخدوس پی برده و از همان زمان این گیاه را به عنوان یک ماده آرامش بخش و خواب آور مورد استفاده قرار می دادند. اکنون نیز ثابت شده است که اسطوخدوس دارای خواص ضداسترسی و خواب آوری بوده و باعث می شود که خوابی آسوده تر و آرامش بخش تر داشته باشید. بنابراین با نوشیدن دمنوش اسطوخدوس می توانید مشکلات کم خوابی خود را درمان کرده و از قرص های خواب آور، بی نیاز شوید.

 

۳٫ درمان کم خوابی با دمنوش بابونه

بابونه دارای خواص ضداسترس بوده و گیاهی خواب آور محسوب می شود. از این جهت دمنوش بابونه می تواند در رفع کم خوابی و اختلالات خواب، موثر واقع شده و با تحریک آپی ژنین ها در مغز، فرد را برای به خواب رفتن محیا سازد. برای به دست آوردن بیشترین بهره وری از دمنوش بابونه، بهتر است روزی دو بار از این دمنوش بنوشید.

 

۴٫ درمان کم خوابی با دمنوش بادرنجبویه

با نوشیدن یک فنجان دمنوش بادرنجبویه پیش از ساعت خواب، می توانید معضلات اختلال خواب را کاهش داده و با راحتی بیشتری به خواب بروید. نوشیدن دمنوش بادرنجبویه، موجب تحریک گیرنده های گابا در مغز شده و به طبع آرامش بیشتری ایجاد می کند. این آرامش و احساس خوشایند بدن انسان را برای خوابی راحت و بدون دغدغه آماده می سازد و بلافاصله پس از وارد شدن به تختخواب خود، سنگینی پلک هایتان را احساس خواهید کرد. جالب است بدانید که بادرنجوبیه از خانواده گیاه نعناع بوده و عطر و طعم مشابهی نیز دارد.

مطلب پیشنهادی  ۸ روش آسان درمان بی خوابی و دلایل آن

۵٫  درمان کم خوابی با دمنوش گل ساعتی

با نوشیدن روزانه دمنوش گل ساعتی، می توانید ساعت خواب بدن خود را تنظیم کرده و به راحتی به خواب بروید. اگر شما نیز از کم خوابی رنج برده و برای به خواب رفتن ساعت ها در تختخواب از این پهلو به آن پهلو می شوید، دمنوش گل ساعتی را امتحان کرده و از خواص خواب آوری آن لذت ببرید.

 

۶٫ درمان کم خوابی با دمنوش رازیانه

دمنوش رازیانه علاوه بر تاثیرات مثبتی که بر سیستم گوارش شما خواهد گذاشت؛ می تواند به آرامش بدن کمک کرده و خواب خوبی را به همراه بیاورد. اگر با مشکلات کم خوابی دست و پنجه نرم می کنید، نوشیدن دمنوش رازیانه را آغاز کرده و به ویژه چند ساعت پیش از زمان خواب، این دمنوش را امتحان نمایید.

 

۷٫درمان کم خوابی با  دمنوش به لیمو

دمنوش به لیمو یکی از بهترین گزینه هایی است که می توانید برای درمان کم خوابی خود به کار بگیرید. این دمنوش به شما کمک می کند تا استرس های ذهنی خود را آرام کرده و برای تجربه کردن یک خواب راحت و بی دغدغه آمادگی پیدا کنید.

 

۸٫ درمان کم خوابی با دمنوش گل گاوزبان

حتما شنیده اید که دمنوش گل گاوزبان برای رفع استرس و خستگی کارایی داشته و موجب آرامش در افراد می شود. بنابراین عجیب نیست که این دمنوش در درمان کم خوابی نیز موثر بوده و بتواند اختلالات خواب را مرتفع سازد. البته در نظر داشته باشید که نوشیدن دمنوش برای افرادی که به فشار خون بالا مبتلا هستند؛ به هیچ وجه توصیه نمی شود و این افراد باید از دمنوش های دیگر پیشنهادی برای رفع کم خوابی خود استفاده نمایند.

 

۹٫  درمان کم خوابی با دمنوش بهار نارنج

دمنوش بهار نارنج ضمن آن که به رفع کم خوابی کمک کرده و خواب آسوده تری برای شما به ارمغان می آورد، دارای خاصیت نشاط بخشی نیز بوده و صبح روز بعد را با انرژی بیشتری آغاز خواهید کرد. این دمنوش طعم و عطر بسیار خوشایندی نیز داشته و از نوشیدن آن لذت زیادی خواهید برد.

 

۱۰٫ درمان کم خوابی با دمنوش مگنولیا

دمنوش مگنولیا برای مشکلات گوارشی کاربرد دارد و در ضمن به آرامش بخشی ذهنی و رفع اختلالات خواب در پس آن نیز کمک می کند. با استفاده از این دمنوش می توانید موجب تحریک گیرنده های گابا در مغز شده و به احساس رغبت به خواب خود کمک کنید.

به این مطلب رای دهید

برچسب ها: , ,
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments